Mastné vlasy - zamaskuj je za pět minut

2. března 2011 v 18:28 | sabulinQa ^^ |  Beauty
Dívka šílí z vlasů
zdroj: Krasna.cz
Každou chvíli musíš vyrazit z domu, ale tvoje vlasy nevypadají zrovna oslnivě. Jak za pár minut zamaskovat neumytou hlavu?
Asi už se ti to taky stalo. Večer už se ti nechtělo mýt vlasy, protože jsi byla utahaná a spát s mokrou hlavou je pro tebe nepohodlné, tak jsi to chtěla nechat na ráno. Jenže budík jako na potvoru nezazvonil a tvé hřívě chybí její obvyklé oslnivé kouzlo. Co s tím, když ti do odchodu z domu zbývá sotva pár minut?
Suchý šampon to napraví

Zaručeným pomocníkem může být suchý šampon. Že ho doma nemáš? Můžeš ho koupit i cestou do školy v drogerce a nápravu spáchat až ve škole na záchodě. Suchý šampon je bílý pudrový prášek, který si nasypeš v malém množství do vlasů tam, kde se ti nejvíc mastí. Prášek jemně promneš prsty a rozneseš víc do vlasů. Pak ho necháš chvilku působit a zbytky šamponu vykartáčuješ nebo vytřeš ručníkem. Prášek do sebe nasákne přebytečný maz, takže vlasy ani tak neumyje, jako spíš odmastí.

Dej pozor, ať ho nepoužiješ moc, jinak budeš bělostný prášek z vlasů hodně špatně dostávat a věř, že bílé fleky na tvé hlavě přitáhnou víc pozornosti, než mastné vlasy samotné.

Suchý šampon rozhodně nenahrazuje normální mytí vodou a klasickým šamponem. Může se ti ale hodit třeba na výlet pod stan. Hodně holek, kterým se silně mastí vlasy, ho taky používá na střídačku s klasickým šamponem, aby si nemusely hlavu mýt každý den.


Suchý šampon
Jako první pomoc je suchý šampon ideální, rozhodně se ale nevyrovná normálnímu šamponu. (Foto: internet)


Svaž vlasy do drdůlků

Pomoct by ti mohl i správně zvolený účes. Jestli máš dlouhé vlasy, rozhodně je nenechávej rozpuštěné. Svaž je do copů, nebo ještě lépe do jednoho či dvou malých drdůlků, svázaných nízko na týlu. Jestli máš krátké vlasy, vetři do nich gel a udělej si neposedný rozcuch.

Apartní klobouček

Jestli je stav tvých vlasů vážně kritický, zakryj je kloboukem. Nikde ho ale nesmíš sundávat, protože pod ním se ti hlava ještě víc zpotí a tvoje spláclé vlasy nebudou dvakrát moc vábné. Chce to tedy vymyslet celý outfit správně ulítlý, aby se k němu klobouk hodil. A musíš doufat, že žádná učitelka tě nebude nutit, klobouk ve třídě sundat.

Retro čelenka

Pokud se necítíš na klobouk, stačí, když vlasy částečně překryješ širokou látkovou čelenkou. Tenhle retro doplněk je zase v kurzu, takže půjdeš s dobou a ještě zakryješ prohřešek proti perfektnímu looku.

Večer si ale určitě nezapomeň udělat čas a vlasy tentokrát včas umýt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama