Nevhodný hřeben - zabiják tvých vlasů

2. března 2011 v 19:28 | sabulinQa ^^ |  Beauty
Žena s hřebenem
zdroj: krasna.cz
Závidíš kámoškám krásné lesklé vlasy, zatímco tvoje jsou poničené a bez života? Možná za to můžeš ty sama - a naprosto nevhodný hřeben, který používáš.
O tom, jak kvalitní budeš mít vlasy, nerozhoduje jenom tvoje genetická dispozice a kvalita tvojí stravy. Záleží také na poctivém a pravidelném mytí tím správným šamponem, na tom, zda používáš kondicionér a na tom, jak šetrně s vlasy zacházíš při mytí, foukání a následné úpravě. Velkou roli hraje ovšem i to, jestli máš správný hřeben či kartáč.

Správný výběr hřebenu je pro zdraví tvých vlasů mnohem důležitější, než si myslíš. Víš, že bys měla mít extra hřeben pro běžnou denní údržbu a jiný pro vysoušení a styling? Pro výběr hřebenu či kartáče na vlasy platí stejná pravidla jako pro ostatní předměty osobní hygieny. Měl by být je tvůj, protože každý máme jiné vlasy. Takže zapomeň na dělení se o jeden kartáč se ségrou nebo půjčování hřebenu kamarádkám ve škole.

!!!více pod perexem!!!


I hřeben potřebuje pravidelnou očistu. Když je plný vlasů, odstraň je. Z klasického hřebenu to půjde snadno, z kartáče je zkus vyčesat tenkým hřebínkem. Nejhorší je kulatý kartáč, tam si pomož tenkým hřebínkem a nůžkami. A pravidelně ho obměňuj, pokud už je plný vlasů, které nejdou vyčesat, šup s ním do odpadkového koše. Ve vlasech omotaných na hřebenu se totiž mohou držet bakterie a prach, které si pak přeneseš na vlasy. Fuj.
Hřeben i kartáč také pravidelně umývej. Stačí ho opláchnout pod vlažnou vodou a omýt mýdlem nebo šamponem. Raději se vyhni saponátům, jejich špatně vymyté zbytky by ti mohly podřáždit pokožku.

Jak poznáš kvalitní hřeben?

Kvalitní hřeben má oblé hroty a je hladký, na zubech nejsou žádné výčnělky, které by tě mohly poranit. Ostrý hřeben nebo kartáč poškozuje pokožku hlavy a můžeš si díky němu zadělat na problémy s lupy. Díky ostrým zubům se ti navíc pokožka hlavy více mastí. Upřednostňuj dřevěné hřebeny před plastovými, ty vlasy elektrizují. Existují i kartáče se štětinkami vyrobenými z prasečích štětin. Ty jsou dobré pro hodně dlouhé vlasy, které pročesávají bez zbytečného namáhání a poškození struktury vlasu.
Jaký kartáč se k čemu hodí?
Hřeben s širokými zuby - vhodný na rozčesávání mokrých vlasů a k běžné denní udržbě
Hřeben s hustými zuby a špičatým dlouhým držátkem - slouží k tupírování vlasů a oddělování jednotlivých pramínků
Kulatý kartáč - multifunkční. Dají se koupit v různých velikostech, ty menší jsou vhodnější pro ženy s krátkými vlasy
Kulatý kartáč s otvory - vhodný pro vysoušení a tvarování vlasů
Plochý kartáč - vhodný pro dlouhé anebo husté vlasy. Vlasy vyrovná do hladka

Před nákupem si udělej jednoduchý test. Přejeď si kartáčem po hřbetu ruky, dotek by měl být příjemný. Jestli je nepříjemný nebo to dokonce bolí, vyber si jiný kartáč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama